Youtube Videolarımızı İzleyemiyorsanız Lütfen Okuyun

Son zamanlarda gelen tib erişim engelleri ile youtube açılmıyor ve kanalımızdaki videoları izleyemeyen ziyaretçilerimiz için, dns değiştirme yöntemini ve güncel dns bilgilerini burada paylaşmayı uygun gördük. Youtube ne zaman açılacak diye beklerken, dns ayarları ile çözüme ulaşabilirsiniz.

Uygulamanızı önerdiğimiz dns bilgileri;

Comodo Dns

8.26.56.26
8.20.247.20

Open Dns

208.67.222.123
208.67.220.123

Bu dns ayarları değiştirilmediği takdirde, aşağıdaki uyarı ile karşılaşıyoruz.

Bu internet sitesi (youtube.com) hakkında 5651 sayılı kanunun 8. Madde 1. fıkra (b) bendi ve 4. fıkrası uyarınca Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır. (The ADMINISTRATION MEASURE which has been taken for this website (youtube.com) based on the subparagraph 4 and 1/b of article 8 of Law Nr. 5651 has been implemented by "Telecommunications Communication Presidency".)
Peki dns ayarları nasıl değiştirilir?

Yöntem 1: Modeminizin kontol paneline erişmelisiniz. Bunun için modem arayüzüne ulaşmalısınız. Aşağıda örnek olarak Airties marka modem ile 192.168.2.1 arayüzü ile İnternet menüsünden, Dns ayarı kısmına geldiğimizde, yukarıda paylaştığımız dns bilgilerini girdikten sonra kaydet diyoruz. Sizde modeminizde Dns ayarları menüsünü bularak benzer işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçeneğin, 2. seçenekten farkı, tüm bilgisayarlara dns ile youtube erişimini açmış olacaksınız. 2. kısım sadece bilgisayara erişimi açacaktır.

youtube erişim yasağı ne zaman açılacak

dns ayarları değiştirmek air ties modem Yöntem 2: Örnek olarak Windows 7 üzerinde dns değişimini aşağıdaki resimde inceleyebilirsiniz. Windows 8 ve windows 8.1 sürümlerinde, dns ayarlarını değiştirme, aynı mantıktadır. İnternet protokolü sürü 4 özelliklerine girdiğinizde, "Dns sunucu adresini otomatik al" seçeneğini, "Aşağıdaki Dns sunucu adreslerini kullan" olarak değiştirdikten sonra, yukarıda verdiğimiz dns bilgilerini girerek onaylayıp çıkabiliriniz. windows 7 dns ayarları değiştirmek resimli anlatım Sonuç olarak bu işlemleri tamamladığınızda, internet üzerinde engelsiz bir şekilde dolaşıma çıkabilirsiniz.

0/Konu hakkında ne düşünüyorsun?

Daha yeni Daha eski