Tracking Number Yurtdışı Alışveriş Gümrük Muafiyet Sınırı

Yurt dışından alışveriş yaptınız ve kargo paketiniz Hong Kong Post, China Post yada Singapore Post ile gönderildi ama international tracking number yani takip numarasını takip sitelerinde girdiğinizde hiçbir bilgiye ulaşamıyor musunuz? Paketiniz gümrüğe takıldı mı? Gümrüğe takılmaması için dikkat edilmesi gerekenler? Bu gibi sorunlarla karşılaşmamanız için çözüm yollarını yazımızda okumanızı öneriyoruz. Türkiye'den yurt dışı alış veriş yapmak isteyenler için yeni güncel ip uçlarını bu konu altında detaylıca açıklıyoruz.

singapore post tracking items logo
Neden yurt dışı alışveriş?
Her Türk vatandaşı, bireysel gümrük kanununun sunduğu imkan ve limit dahilinde yurt dışından alışveriş yapabilir. Son düzenleme ile, 75€ yada 100$ gümrük limiti geçerlidir. Yani yapacağınız alışveriş tutarı bazı ürünlerde bu fiyatta olduğunda ve yine bazı ürünlerde bu fiyatı 1 euro/dolar geçtiğinde, avrupa birliği ülkeleri için %18, usa için %20 vergi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca gümrüğe takılan ürününüz, Ups yada Dhl gibi post servisleri ile getirtildiğinde, bu firmalar tarafından gümrük takibi adı altında ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. 75€ veya 100$ altındaki alışverişleriniz için gümrük vergi muafiyetinde olduğunuz için alışveriş tutarınızdan başka bir ücret ödemezsiniz.

singapure post tracking no search items international
75€ veya 100$ ile neler alınabilir derseniz, elbette tv gibi şeyler alınmaz. Ancak teknolojik aksesuarların yanı sıra olta gibi hobi ve kişisel kategorilerde pek çok ürün alınabilmekte.

İnternet üzerinden yurt dışı alışveriş yapabilmeniz için sahip olmanız gerekenler?
Ebay üyeliğiniz, paypal hesabınız, %1'lik kayıp, hasar yada hatalı kusurlu ürün gönderimi gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilecek cesaretiniz.

Ebay ile alışveriş yapmak.Evet bu site gerçekten de bir velinimettir. Bireysel satıcılardan tutun da köklü ve yerel firmalara kadar arayıpta bulamayacağınız ürün yok diyebilirim.

www.ebay.com (Uluslararası)
www.ebay.co.uk (ingiltere şubesi)
www.ebay.de (almanya şubesi)
www.ebay.com.sg (singapur şubesi)

Ebay ile alışveriş yaparken şubeler neden önemlidir?
Almanya şubesinden katılan bir satıciya ait ürünü arıyor olabilirsiniz. Bu ürünü almanya şubesi dışında bulamama ihtimaliniz oldukça yüksektir yada bahsettiğimiz satıcı diğer satıcılara göre daha ucuz satıyor olabilir. Bu yüzden almak istediğimiz ürünü mutlaka şubelerde de arayarak sipariş verme aşamasına geçmeliyiz.

Püf Noktalar :
  • 75€+kargo ücreti yada 100$+kargo ücreti ile gümrüğe takılmazsınız.
  • Dhl ve ups kargo seçenekleri yüksek fiyatlı olacağından bu seçeneği seçememeniz önerilir.
  • "Resmi giriş gönderisi için, ek gümrükte gümrükleme işlemesi gerekiyor" ibaresini görmemek için bu 2 şart önemlidir.
singapur post tracking code kodu ile takip nasil yapilir
Tracking Number ile takip siteleri?

Hong Kong Post Tracking Number Takibi : http://app3.hongkongpost.hk/CGI/mt/enquiry.jsp

Singapore Post Tracking Number Takibi : http://en.4px.cc/Index.html

Örnek Singapur post tracking no : RF123456789SG
Örnek Hong Kong post tracking no : RF123456789HK

PTT Kargo, yurt dışından gelen paketiniz eğer gümrüğe takılmadı ise, evinize getirecektir. Yukarıdaki örnekteki gibi tracking number (takip numaranızı) aşağıdaki ptt yurtdışı kargo takip formundaki barkod numarası kısmına girip sorgulama yapabilirsiniz.
"Tracking Number Yurtdışı Alışveriş Gümrük Muafiyet Sınırı" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "guncel konular" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

Hiç yorum yok

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!