Target 404 Bulunamadı Hatasını Düzeltmek

Merhaba değerli blog yazarları. &target=twitter, &target=facebook, &target=email, &target=blog bulunamadı hatası son birkaç ayın zirvedeki site yöneticisi araçları sorunlarından biri. Bugün ziyaretçilerimden Songül hanımın iletişim bölümünden sorduğu, aynı zamanda benim de yaşadığım bu teknik hatanın çözümünü paylaşıyorum. Site Yöneticisi Araçları'nda oturum açtığınızda, "Web Yöneticisi Araçları > Sağlık > Tarama hataları" kısmına geldiğinizde siz de benim gibi, &target=facebook &target=twitter &target=email hatasını görüyorsanız, biz bu hatayı çok şükür çözdük.
target twitter blog 404 hatasini site yoneticisi araclari ile cozmek

Nasıl düzeltilir?
 • Şablonunuza erişin.
 • Arama kısmında "blogthis" kelimesini arayın.
 • Karşınıza geniş bir kod dizini çıkacak.
 • 3 numaralı resimi inceleyin.
 • <b:if cond='data:top.showEmailButton'> etiketinden başlayarak </b:if> etiketine kadar seçili kısmı siz de seçin ve silin.
 • Şablonunuzu kaydedin.
 • Site yöneticisi araçları üzerinde buradan oturum açın.
 •  "Web Yöneticisi Araçları > Sağlık > Tarama hataları" kısmına gelin.
 • 4 numaralı resmi inceleyin.
 • "Bulunamadı xx hatalar" tıklayın.
 • Tüm hataları seçin ve "Düzeltildi Olarak İşaretle" tıklayın.
 • Bu andan itibaren, &target=facebook &target=twitter &target=email hatasi almayacaksınız.
 • Hayırlı olsun.
 • Lütfen kaynak göstermeden bu yazıyı web sitenizde paylaşmayın.
404 bulunamadi target email facebook twitter hatalarini duzeltmek how to fix all url target errors on webmaster tools target facebook hatalarini webmaster tools ile cozmek target twitter bulunamadi hatasi site yoneticisi araclari ile onarmak
Güncelleme!
Yukarıdaki değişikliği yaptıktan sonra 60 civarında olan 404 bulunamadı hatalarımız, 1 adete kadar düştü ancak devam etti. Aynı target bulunamadı hatasının 1 adet bile olması can sıkıcı bir durum tabi ki. Ek işlem olarak aşağıdaki fotoğrafta yer alan kod kısmını silmeniz gerekiyor. Şablonunuzda "dummy" yada "dummy-container" kelimesini aratın. <b:if cond='data:top.showMobileShare'> kısmından, </b:if> etiketine kadar olan kısmı kaldırın ve temanızı kaydedin. Site yöneticisi araçlarında oturum açın ve  "Web Yöneticisi Araçları > Sağlık > Tarama hataları" kısmına gelin. 4 numaralı resmi tekrar inceleyin ve Tüm hataları seçin ve "Düzeltildi Olarak İşaretle" tıklayın. Target bulunamadı sorununu tamamen çözmüş olacaksınız.

dummy container kod parcasini kaldirarak 404 hatasini duzeltmek
404 Target Email Facebook Twitter Hatalarını Çözme Hakkında Yorum Yazmak ister misiniz?
"Target 404 Bulunamadı Hatasını Düzeltmek" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "blogger sorunlari" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

6 yorum :

 1. Blogumda çok büyük bir hit kaybına uğradım bu hata yüzünden. Bu sorunu çözmek harika oldu. Ne kadar mutluyum bilemezsiniz. 6 senedir blog isindeyim böyle saçma sapan bir hata görmedim. Çünkü kaynağı belli değil sanıyordum. Bu hatanın da saldırı sonucu oluştuğunu düşünüyordum. Webmaster bloglarından 3 aydır kaç kişiye sordum inanın ben bile bilmiyorum. Böyle kritik zamanlarda belli oluyor gerçek blogcuların değeri. El işi blogunda bu konuya çözüm bulabilmiş olmam beni şaşırttı. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Büyüksünüz Rûmeysa hanım. Allah sizden razı olsun. Eşim de artık takipçiniz. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten olağanüstü. Tebrik ederim Rümeysa hanım. Nette bunun çözümü malesef yok. &target=twitter ne kadar da mantık dışı bir hata. Daha blogger destek tarafından açıklama gelmemişken, sizin blogunuzda buna çözüm getirmeniz muhteşem olmuş. Ben bu bayan bloglarına hep ön yargılı yaklaşırdım. Bu konu bütün ön yargılarımı alt üst etti. Ellerinize sağlık hanımefendi. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  YanıtlaSil
 3. Tebrik ederim. Geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 4. Bu hata wordpressle mi alakalı acaba?

  YanıtlaSil
 5. Bülent, konuyu okumadan yorum yapmışsın. Bu blogger ile alakalı bir hata. Blogger Html kod penceresini de mi görmedin? Rümeysa hanım, tebrik ederim çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Target hatası, eğer çözmeseydiniz başımıza bela olacaktı. Çözümü uyguladım. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 6. İlk denemede oldu gibi göründü fakat olmamış. 3 defa silip şablonu kaydettim ve sonuç mükemmel. Çok işime yaradı sağolun. Tebrik ederim, başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!