Yeni İğne Oyası Örneği

Bu yıla damgasını vuracak en iyi, en güzel el işleriyle karşınızda olmaya devam ediyoruz. İçinizden biri olarak, bu halkın içinden biri olarak, Anadolu insanının el işleri yapımı uzun yıllar ilgi ve dikkatimi çekmiştir. Ve yine zamanımın büyük kısmını, kendimce profesyonel ölçüde tarihten bu yana süre gelen zamanda özenle arşivimi dizinlemeye ve genişletmeye çalışmışımdır. Van'dan İzmir'e, Mardin'den Antalya'ya, Erzurum'dan Trabzon'a karış karış gezmek ve her gezdiğim yerden bir örnek ilhamı almanın tadı bambaşka! Israrla söylüyorum! Hayat çok ama çok güzel! Bir baksanıza şu güzelim el işi modellerimize... Yanılıyor muyum sizce? İnsanın içini açıyor adeta büyülüyor ve kendisine çekiyor, sevdiriyor, sahiplendiriyor! Her yaştan bayanın yapabileceği oya örnekleri bunlar. Şunu da unutmamak gerekir, kolay olan basittir, ama her basit el işi güzel olmayabilir. Zor olan el işleri için de bu durum geçerli.

begonya stili el işi oya örneği

Zordur ama ilgimizi cezbetmez. Bu yüzden tarzınıza, yaşam stilinize hangi el işi örneği uyuyorsa onu arşivinize en kısa zamanda ekleyin. Rengarenk, cıvıl cıvıl el işlerini duygularınızla doğaçlama yapın ve ortaya harika el işleri çıkartın. Yenilenin ve yeni günün getirdiği güzellikleri hayatınıza işleyin. Kadın olmanın ruhunu inceliğini yaşamınıza yansıtın. Çok daha güzellerini üretebileceğinizden şüphem yok, yeter ki isteyin ve çaba gösterin ve asla ama asla pes etmeyin! Her tatilde, gittiğiniz her yeni bir şehirde, gördüğünüz her ailede, tanıdığınız her kadında mutlaka bir el işi örneği keşfetme şansınız var demektir. Yeni nesil modellerin üretilmesinde sizde katkıda bulunun. Üretin ve geliştirin.

çiçek motifli oya modeli

Doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye'nin her yeri bu güzelliklerle dolu. Ne tarafa başınızı çevirseniz bu sanat eserlerini görürsünüz. Birbirinden güzel el işleri, nakışları, el yazmaları, allı pullu modelleriyle kadınlar hayata renk katıyorlar. Yeni nesil tasarımlarla ve yepyeni moda örneklerle hayatı güncel tutuyorlar. Yaşamanın sadece sabahtan akşama kadar evi topla, toz al, çamaşır yıka, bulaşık yıka, evi süpür vb. döngüden ibaret olmadığını görüyoruz. Sende bizden biri misin? Aramıza hoşgeldin! Bir sonraki el işi örneğinde görüşmek üzere, selam ve dua ile...

0/Konu hakkında ne düşünüyorsun?

Daha yeni Daha eski