21 Mart 2013 Perşembe

Cilt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Merhaba, bugün cilt bakımı hakkında biraz bilgi sahibi olacağız. Aslında bakımlı olmak demek, yoğun bir şekilde sık sık cilt bakımı yapmak değildir. Tabi ki makyajla aranızın ne şekilde olduğuna bağlı. Bunun için iyi bir cilt bakımı, cildin gözeneklerindeki yağın büyük ölçüde kirlenmiş bölümünü arındırmaktan geçer. Mevsimlerin yıprattığı ciltler, serin ve rüzgarlı havalar yada güneşin cildimizde yaptığı olumsuz etkiler, hepsi bir araya toplandığında, kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden cildinizi belirli aralıkla temizleyin. Ancak doğru zamanda temizleyin.

Mevsim başlangıçları bunun için en ideal dönemler olduğunu düşünüyorum. Ancak hiç bir doku birbirinin aynı etkiyi bırakacak diye bir kaide yok. Sonbaharda mıyız? O zaman Eylül başında cilt bakımı bizim için iyi bir çözüm olacaktır. Kış aylarında mıyız? Kasım ayının nimetlerini kaçırmamalıyız! Baharda mıyız? Mutlaka Nisan ayının etkisini cildimize sunmalıyız. Ve yaz... Bence Mayıs ayının son iki haftası cilt bakımı için harikulade bir zamanlama. Çünkü 3 ay boyunca her ne kadar maruz kalmamaya çalışsak bile, etkisindeyiz. Elbette günlük temizliğinde önemi azımsanacak kadar değil. Günlük yaşamın yüzümüze bırakmış olduğu olumsuz etkileri mutlaka düzenli olarak arındırmalı ve cildimizin hava almasını sağlamalıyız. Yağlı veya kuru dokular yaşlanma etkisi gösterecektir. Bunun da önüne geçmek sizin elinizde.

Temizlik sonrası bakım da çok önemlidir. Hepimiz biliriz ki, yağlu ciltler için jel ve losyon, kuru ciltler için ise kremler cilde uygulanır. Derin bir temizlik ve bakım için cildin yağ salgısına karışmış olan kir ve artıkların temizlenmesinde bu tip bakım ürünleri önemli rol oynamaktadır. Göz ve çevresinde uygularken dikkatli olmalıyız. Zira 2-3 parmak hizasından daha yakın müdahalelerde, göz uzun vadede zarar görmüş olabiliyor.

doğru cilt bakımı için ip uçları

Uzun vade diyorum, çünkü bunun etkisi çok daha sonraları ortaya çıkmakta ve bizi olumsuz etkilemekte. Bu yüzden cilt temizliğini ve bakımını onaylanmış ve patentli sağlam, güvenilir ürünler arasından tercih ederseniz, cilt sağlığınızla oynamamış olursunuz. Bugün dermatolojik sıkıntıların çoğunda rastlanan bir durumdur, kalitesiz ürünlerin bıraktığı etkiler. Bugün kendinize bir iyilik yapın ve cildinize bakım yapın ve temiz tutun!


ilginizi çekebilir

Son İzlenen El Işi Videosu

  • Yorumlar