Çok Güzel iğne Oyaları

Merhaba hanımlar, yeni bir oya örneği, yine farklı iki açıdan örneğimizi inceleyelim. Çeyiz sandığınızı süsleyebileceğiniz çok sade görünümlü, aynı zamanda da şık bir örnek. Diğer örneklerimizi de detaylıca inceleyebilirsiniz. Hepsi Şimal'in elinden işlenmiş, çok değerli modellerdir.

Yapılışı : Sevgili hanımlar bu oyamızı da yine elimizde hazırlayarak daha sonra tülbentimize monteliyoruz. Öncelikli olarak, şifon dediğimiz ipten en kalın numarası ile altını geçiyoruz. Sekiz zincir çekerek bir adet (burada yapacağımız örümceğin yüksekliğini ayarlamak size kalmış) örümcek yapıp batıyoruz ve battığımız örümceğin bir bacağını yukarı doğru tığımız ile çekerek çiçeğimizin zeminini hazırlıyoruz. İkinci sırada ise, bir yaprak bir çiçek ile örneğimizi tamamlıyoruz. Kızlarımızın çeyizinde yıllarca ilk günkü gibi beğenisini kaybetmeyecek bir örnek için sizlere kolay gelsin diyorum.

iğne oyası nasıl yapılır yeni oya modelleri
"Çok Güzel iğne Oyaları" paylaşmak ister misin? ツ
Dilerseniz "oya modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu