17 Şubat 2014 Pazartesi

Sizin için 1 Kapak, Onlar içinse Özgürlük

Bir an için kendinizi tekerlekli bir sandalyede düşünün. Şu an ne hissettiğinizi biliyorum. Sizin düşünmeye cesaret edemediğiniz o tekerlekli sandalyeyi, onlar hayal bile edemiyorlar! Ve sen onların kaderini değiştirebilirsin! Evet sen yapabilirsin!

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin yürütmüş olduğu kampanyaya yürekten katılarak, onların kendileri seçmediği bu kaderlerinde yanlarında olabilirsin! Kim bilir uzatacağın bu yardım eli bir gün sana dönebilir?

TOFD Engelliler için Akülü Araba Kampanyasına Destek

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği olarak yürüttüğümüz bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı; şu anda akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturacak.

Her gün Türkiye çapında belki de tonlarcası çöpte kaybolup giden bu plastik kapakların geri dönüştürülmesi için yapmanız gereken üzerinde TOFD logosu bulunan kutulara kapakları bırakmak.

Kapaklar nasıl sandalyeye dönüşüyor?

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaşan kapaklar önce tartılarak, göndericinin iletişim bilgileri ile kayıt altına alınır. Daha sonra içerisindeki yabancı maddelerden ayrıştırılan kapaklar anlaşmalı geri dönüşüm firmasına yine tartılarak ve faturalandırılarak teslim edilir. Elde edilen gelir kampanya hesabı aracılığı ile teslim alınarak ihtiyaç sahiplerinin akülü ve manuel sandalye satın alımları gerçekleştirilir. Sandalye teslimleri TOFD tarafından belirlenen kriterler ve evrakların teslimi ile yapılır.

Tüm Türkiye'den plastik kapak gönderileri için PTT Kargo ile yapmış olduğu anlaşma ile TOFD adresini ya da müşteri numarası olan 801231382 kodunu vererek, poşet ebatları 60-50-45 cm maksimum 45 desi gelecek şekilde poşet başına 13.00 TL ödeyerek gönderim sağlayabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Toplanılan kapakları 60-50-45 cm ebatlarında çuval yada koliye koyulması gerekmekte olup maksimum 45 desi ölçüsünü geçmemelidir.

Katılım sağlayan gönüllülerimize teşekkür ederiz!

ilginizi çekebilir

Son İzlenen El Işi Videosu

  • Yorumlar