17 Şubat 2014 Pazartesi

Sizin için 1 Kapak, Onlar içinse Özgürlük

Bir an için kendinizi tekerlekli bir sandalyede düşünün. Şu an ne hissettiğinizi biliyorum. Sizin düşünmeye cesaret edemediğiniz o tekerlekli sandalyeyi, onlar hayal bile edemiyorlar! Ve sen onların kaderini değiştirebilirsin! Evet sen yapabilirsin! Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin yürütmüş olduğu kampanyaya yürekten katılarak, onların kendileri seçmediği bu kaderlerinde yanlarında olabilirsin! Kim bilir uzatacağın bu yardım eli bir gün sana dönebilir?

engelli kardeslerimize yardım logosu
TOFD Engelliler için Akülü Araba Kampanyasına Destek
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği olarak yürüttüğümüz bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı; şu anda akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturacak.

Her gün Türkiye çapında belki de tonlarcası çöpte kaybolup giden bu plastik kapakların geri dönüştürülmesi için yapmanız gereken üzerinde TOFD logosu bulunan kutulara kapakları bırakmak.

Kapaklar nasıl sandalyeye dönüşüyor?

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne ulaşan kapaklar önce tartılarak, göndericinin iletişim bilgileri ile kayıt altına alınır. Daha sonra içerisindeki yabancı maddelerden ayrıştırılan kapaklar anlaşmalı geri dönüşüm firmasına yine tartılarak ve faturalandırılarak teslim edilir. Elde edilen gelir kampanya hesabı aracılığı ile teslim alınarak ihtiyaç sahiplerinin akülü ve manuel sandalye satın alımları gerçekleştirilir. Sandalye teslimleri TOFD tarafından belirlenen kriterler ve evrakların teslimi ile yapılır.

Tüm Türkiye'den plastik kapak gönderileri için PTT Kargo ile yapmış olduğumuz anlaşma ile TOFD adresini ya da müşteri numaramız olan 801231382 kodunu vererek 30 KG'a kadar 5 TL ücret ile gerçekleştirebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

  • Yorumlar