26 Ağustos 2012 Pazar

Web Site ve Blogları Mobil Telefonlara Göre Ayarlamak

   Merhaba hanımlar. Son zamanlarda nette mobil telefonumla gezerken, web sitelerinin mobil telefonlar için uyumsuzluğu giderek canımı sıkmaya başlamıştı. Bir blog yazarı olarak bunun önüne nasıl geçebilirim diye bi araştırma yaptım ve sonuç gerçekten de istediğim gibi oldu. Şimdi bu sorunu hem mobil kullanıcılar için, hem de blog ve site sahipleri için ayrı ayrı nasıl çözebiliriz bunu anlatacağım...
mobil icin nasil yapilir logosu
mobil cihazlar icin tam uyumlu site yapilisi
Mobil Kullanıcılar için Tavsiye Ettiğim Yöntem :

Bir google uygulaması sayesinde, tüm marka ve model cep telefonları için internette tam uyumlu gezinmek mümkün. İster android cihazınız için, ister ipad veya iphone için hazırlanmış uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, siz de tam uyumlu mobil hayatın kapılarını aralamış olacaksınız.

Google Currents hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.google.com/producer/currents

Blog ve Web Site Sahipleri için Tavsiye Ettiğim Yöntem :


Yine de blog ve site sahipleri, Google Current kullanmayan veya bu uygulamadan haberi olmayan mobil kullanıcılar için benim gibi bir önlem almaları da gerekir.

Yaklaşık 3 ay önce Google'dan bir mail aldım. Gelen e-postada Google hesabım sayesinde Google sponsorluğunda Duda Mobile'ın kullanıcılarına tanıdığı bir kolaylıktan faydalanabileceğim yazıyordu. Duda Mobile ile blog ve web siteleri tüm mobil cihazlara uygun olarak gezinebilecek biçimde yeniden tasarlanıyor ve ziyaretçi kitlesine mobil kullanıcılarda dahil olabiliyor.

Duda Mobile hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.dudamobile.com

Sonuç olarak; hem kullanıcılar, hem de site sahipleri arasındaki engeli bu iki yöntemle ortadan kaldırmış bulunuyoruz.

Evet hanımlar, iki farklı teknolojik gelişmeyi siz değerli okuyucularıma tek konu altında paylaşmış olmanın mutluluğu ile bugünü de burada noktalamış bulunuyorum.

Teknolojinin daha pek çok güzel yanlarını keşfetmek ve sizlerle paylaşmak dileğiyle.. Kendinize cici bakın (:

Konu Hakkında Yorum Yazmak ister misiniz?

ilginizi çekebilir

Son İzlenen El Işi Videosu

  • Yorumlar 4