Web Site ve Blogları Mobil Telefonlara Göre Ayarlamak

   Merhaba hanımlar. Son zamanlarda nette mobil telefonumla gezerken, web sitelerinin mobil telefonlar için uyumsuzluğu giderek canımı sıkmaya başlamıştı. Bir blog yazarı olarak bunun önüne nasıl geçebilirim diye bi araştırma yaptım ve sonuç gerçekten de istediğim gibi oldu. Şimdi bu sorunu hem mobil kullanıcılar için, hem de blog ve site sahipleri için ayrı ayrı nasıl çözebiliriz bunu anlatacağım...
mobil icin nasil yapilir logosu
mobil cihazlar icin tam uyumlu site yapilisi
Mobil Kullanıcılar için Tavsiye Ettiğim Yöntem :

Bir google uygulaması sayesinde, tüm marka ve model cep telefonları için internette tam uyumlu gezinmek mümkün. İster android cihazınız için, ister ipad veya iphone için hazırlanmış uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, siz de tam uyumlu mobil hayatın kapılarını aralamış olacaksınız.

Google Currents hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.google.com/producer/currents

Blog ve Web Site Sahipleri için Tavsiye Ettiğim Yöntem :


Yine de blog ve site sahipleri, Google Current kullanmayan veya bu uygulamadan haberi olmayan mobil kullanıcılar için benim gibi bir önlem almaları da gerekir.

Yaklaşık 3 ay önce Google'dan bir mail aldım. Gelen e-postada Google hesabım sayesinde Google sponsorluğunda Duda Mobile'ın kullanıcılarına tanıdığı bir kolaylıktan faydalanabileceğim yazıyordu. Duda Mobile ile blog ve web siteleri tüm mobil cihazlara uygun olarak gezinebilecek biçimde yeniden tasarlanıyor ve ziyaretçi kitlesine mobil kullanıcılarda dahil olabiliyor.

Duda Mobile hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.dudamobile.com

Sonuç olarak; hem kullanıcılar, hem de site sahipleri arasındaki engeli bu iki yöntemle ortadan kaldırmış bulunuyoruz.

Evet hanımlar, iki farklı teknolojik gelişmeyi siz değerli okuyucularıma tek konu altında paylaşmış olmanın mutluluğu ile bugünü de burada noktalamış bulunuyorum.

Teknolojinin daha pek çok güzel yanlarını keşfetmek ve sizlerle paylaşmak dileğiyle.. Kendinize cici bakın (:

Konu Hakkında Yorum Yazmak ister misiniz?

4/Konu hakkında ne düşünüyorsun?

 1. Özcan Demir28.8.12

  Bayan el işi yada hobi blogu olmasına rağmen burada erkeklere göre de bir kategori açtığınızı görmek gerçekten şaşırtıcı. Çok güzel konulara değiniyorsunuz. Akıllı mobil telefonlara göre ayarladım blogumu ve mobil telefonuma da currents uygulamasını sayenizde ekledim. Böylesine faydalı konuları blogunuzda görmeye devam etmek istiyorum. Çok başarılısınız. Başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlayınSil
 2. Gülsüm3.9.12

  Blogum için büyük bir sorunu sayenizde ortadan kaldırdım. Dudamobile gerçekten de çok profesyonel bir entegrasyon oldu. Yakında bende bloguma mobil ziyaretçiler alacağım. Teşekkürler Nuray Hanım.

  YanıtlayınSil
 3. Pretty Girl4.9.12

  Çok faydalı bir konu. Bloglar için mobil kullanıcılar çok önemli gerçekten. El işlerinde çok güzeller Nuray Hanım.

  YanıtlayınSil
 4. Hakan2.10.12

  Google Currents ve Dudamobile tekniği gerçekten de işe yarıyor. Ancak dudamobile, verdiği js dosyasıyla blogumun seo puanını 2 puan düşürdü. Ama olacak o kadar. Gülü seven dikenine katlanır.
  Yazı için Teşekkürler.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski