Blog Yayıncılarına Etkili Bir İp Ucu

blog yayıncıları için sunum hazırlama içerik ve yorum ip uçları

Merhaba blog yazarları. Bu konuda sizlere, blogunuzu tanıtmanın ve daha geniş kitlelere duyurmanın etkili bir yöntemini anlatacağım. Blogunuzun içeriğine güveniyorsanız bu yöntem tam size göre olabilir. Blogunuzda Blogunuzda neleri paylaşıyorsunuz? Resim, müzik, Video, yazılar... Bunlardan bir yada birkaçını harmanlayıp, farklı konuları bir sunum halinde bir araya getirip, video hazırlamayı ve sosyal mecrada bunu paylaşmayı düşündünüz mü? Özellikle güney amerikadaki blog yazarlarının son 1 yıl içerisinde, adeta birbirleriyle yarışırcasına sunumlar hazırladıklarını biliyor muydunuz? Henüz Türkiye'deki blog yazarları bu konuda uykudalar malesef.

Hem kolay, hem hızlı, hem de profesyonel sunum nasıl hazırlanır?

  • Blogunuzdaki etkili konuların listesi çıkartılır. En fazla gösterim almış konularınızı videonuzda daha az popüler yayınların arasına yayın.
  • Resimler oldukça fazlaysa en güzellerini seçin ve kısa tanıtım yazıları için maksimum 50 kelimelik özet yazılarınızı sunum için toplayın.
  • Sunumda müzik yerine kendi sesiniz ile sunumunuza yön verebilirsiniz. Hazırladığınız özet yazılarınızı video esnasında okumanız, bir fon müziği ile hazırlanmasından çok daha etkili olabilir.
  • Ve son olarak sunum için ayrılan süre. Evet bu sürenin 10 dakikadan fazla uzun olmamasına özen göstermeliyiz.
Sunum hazırlamak için hangi programı kullanabiliriz?
  • Photodex firmasının ürünü olan Pro Show Gold ile mükemmel sunumlar hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Adobe Captivate ile de birbirinden harika sunumlar ve tanıtımlar hazırlayabilirsiniz.

Örnek bir tanıtım videosunu ben aşağıdaki gibi hazırladım. Bakalım ilerleyen zamanda etkisini görebilecek miyim, hadi hayırlısı.

0/Konu hakkında ne düşünüyorsun?

Daha yeni Daha eski