Süslemeli Etamin Seccade Modeli

seccade modelleri

Kastamonu'dan güzel bir kahverengi etamin seccade örneği ile merhaba hanımlar. El sanatlarının kültürel mirasımız olduğunu biliyoruz. Şu işleme örneğine bir bakın. Ne kadar güzel değil mi? Çiçekli motif süslemelerinin profesyonelce uygulamasını inceleyin. Etamin el işleme sanatı, Osmanlı zamanında da tüm zenginliğiyle günlük hayatta yerini almaktaydı.Günümüzde de hala önemini korumaktadır. İşleyenler bilir, yapılışı itibariyle çok zevklidir. Eğer daha önce bir el işi yapmadıysanız, etamin seccade modeli sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Yöresel ve kültürel farklılıklar, el sanatları üzerinde de zenginliğini korumaktadır. Medeniyetler coğrafyası Anadolu'nun hangi karış toprağını gezerseniz gezin, el sanatlarında o yörenin kültürel özelliklerini, izlerini taşıyan motifleri görebilirsiniz. El sanatları, insana hizmet eder. Toplumun her kesimine tabiidir. Kastamonu'dan bu güzel etamin seccade örneğini aşağıda detaylıca inceleyebilirsiniz bayanlar. El işleri, etamin işleme, seccade modelleri, etamin seccade gibi aramaları da bulabilirsiniz. Yeni bir el işi örneğinde görüşmek üzere.

Dul ve fakirlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri nafile oruç tutup, gecelerini nafile ibadetle geçiren kimse gibidir. ~ Buhârî, Nafakât, 1; Müslim, Zühd, 41; Tirmizî, Birr, 44; Nesâî, Zekât, 78
"Süslemeli Etamin Seccade Modeli" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "seccade modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

2 yorum :

  1. meryem kurtuluş14 Nisan 2013 13:51

    bu siteyi çok seviyorum.diğer el işi sitelerinden çok farklı.Bi kere gerçekten özenle ugraşılmış.resimler çok net, örneği çıkartabiliyorum.diğer sitelerde gelişigüzel çekilmiş resimler, netlik yok, uzaktan, örneği çıkartmak istesen bi türlü çıkartamıyorsun.böyle güzel bi site yaptığınız için teşekkürler.devamı bekliyorum:)

    YanıtlaSil
  2. Etamin seccadeler çok kullanışlı. kızların ceyizlerinde mutlaka olması gerekiyor. çarsıda birbirinden değişik çok güzel seccadeler olsa da insanın elinde kendi elinde işlediği gibisi yok.

    YanıtlaSil

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!