İğne Oya Görünümlü Şiş Oyası

iğne oyası örneği logo tasarım

Kenar oyalarıyla doğunun zengin kültürünü batıyla buluşturan çizgilere sahip, mavisiyle insanın ruhunu ferahlatan, beyazıyla da saflığı, temizliği ve akıcılığı sembolize eden, muhteşem bir iğne oyası görünümlü şiş oyası örneği. Tesettür giyim de oya örneklerini benim gibi, sizde çok seviyorsanız, değişik tarz ve stillerde yeni moda oyaların peşindeyseniz, doğru yerdesiniz hanımlar. Ayrıca El işi modelleri, iğne oyası modelleri, tesettür giyim, tığ oyaları gibi aramaları da bulabilirsiniz. Geometrik şekilleri ustaca kullandıkça, ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyor. Bunun dünyada da pek çok örneği var.

Anadolu en sanatlarından sonra, Brezilya ve hindistan el sanatlarından iğne oyaları ve şiş oyası modelleri benim favorim. Dünyayla aynı anda bu alanı takip etmek çok zevkli bir iş. Dans etmek kadar özgür birşey bu. Bir ressamın fırçasından çıkan sihirli bir dokunuş gibi. Doğaçlama yapmayı seviyorsanız ve ustaysanız, sizden daha özgürü yok! Anadolu'nun en ücra köşelerinde bile bu toprakların moriflerini gözlemlemiş biri olarak, bu kültürü korumamız gerektiğini düşünüyorum.

Abdullah es-Sunâbihi (r.a.) anlatıyor. Resulullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Mü'min kul abdest aldıkça mazmaza yaptı mı (ağzını yıkadı mı) günahlar ağzından çıkar. Burnunu sümkürdü mü günahlar burnundan çıkar, yüzünü yıkadı mı günahlar göz kapaklarının altına varıncaya kadar yüzünden çıkar. Ellerini yıkadı mı günahlar tırnak diplerine varıncaya kadar ellerinden çıkar. Başını meshetti mi, günahlar kulaklarına varıncaya kadar başından çıkar. Ayaklarını yıkadı mı, günahlar ayak tırnaklarının altına varıncaya kadar ayaklarından çıkar. Sonra mescide kadar yürümesi ve kılacağı namaz nafile bir ibadet olur." ~ Muvatta, Tahâret 3 0, (1, 31); Nesâi, Tahâret 3 5, (1, 74); İbnu Mâşe, Tahâret 6, (283).

İnceliği ve zarafetin sembolü tülbentler, güzel giyinmeyi seven her kadına çok yakışacak. Renk uyumunu yakalamak ve doğru rengi belirlemek sizin elinizde! Çiçekli modeller de hoş olabilir. Yada göz alıcı desenleri sahip olan, ister sade, ister rengarenk harmoniyle bezenmiş harikulade el işleri... Bakalım yeni modeller nasıl olacak. Bir sonraki el işi örneğimde görüşmek üzere. Sevgiyle kalın...

"İğne Oya Görünümlü Şiş Oyası" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "oya modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

1 yorum :

  1. şiş oyası çok güzel yapılışı da kolay ama ilk ütülemesi çok zor oluyor. yine de yapılmaya değer...

    YanıtlaSil

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!