Çok Güzel Tığ Oyası Örneği 10

Kırmızı tığ oyasının siyah tülbent üzerinde görünümüne ek olarak yöresel çizgi ve motiflerle zenginleştirilmiş olması, bu örneği diğerlerinden farklı kılmaya yetiyor. Tığ oyası örneğimizin oyalarına bakarken, aslında bu motiflerin bize hiç yabancı olmadığını görüyorum. Çünkü kültürel değer mirasımız olan Osmanlı'nın, zaman içinde kullandığı motifler, şimdi kullandığımız günlük eşyaların hemen hepsinde günümüz şartlarına göre tasarlanmış ve yeniden hayat bulmuştur. El sanatlarına verdiğimiz bu önemi, bu toprakların bir ferdi olarak sonraki nesillere de aktaracağımız inancındayım.

yoresel tig oyasi tulbent modelleri crafts
İbnu Ömer radıyallahu anhümâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim abdestli olduğu halde abdest tazelerse, Allah bu sebeple kendisine on misli sevap yazar.'' ~ Tirmizi, Taharet 44, (59).
kirmizi tulbent kenarina tig oyasi nasil yapilir tulbent kenari tig oyasi ornekleri
"Çok Güzel Tığ Oyası Örneği 10" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "oya modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

2 yorum :

 1. Rezzan Hamutçuoğlu29 Haziran 2012 19:57

  Blogunuz bi içim su. Örnekleriniz şahane. Örnek için çok teşekkürler Nuray Hanım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Yeni arayüzümüz ile daha da aktif olarak karşınızda olacağız. Çeyizlik Elişleri'ni takip etmeye devam edin.

   Sil

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!