Kolay Etamin Seccade İşlemesi

etamin seccade modelleri

Merhaba hanımlar bugün sizlere seccade örneğini paylaşmak istedim. Bu benim geçen sene ilk defa işlediğim seccade. İlk defa işleyeceğim için karışık ve zor bir örneği işlemek ağır gelir diye düşündüm. Bu örneği gördüğümde hem zarif hemde kolay gibi geldi. İşlemeye karar verdim. Sevdiğim renkte etamin aldım ve ona uyum sağlayacak ipler. Örnek 2 kare işlendiği için ipinizi kalın seçerseniz çiçekler ve yapraklar daha iri ve daha gösterişli duracaktır. Sizlerde çektiğim resimlere bakıp örneği kolayca çıkartabilirsiniz.

Büyük çiçek motifli etamin seccade modelinin yapılışı: Seccade işlemek için etamin kumaş alınır. Birbirine uyumlu renklerin seçilmesi seccadenin görünümü için önemli olduğundan renk tonlarını güzel seçmek gerekir. Bu seccadenin motifleri büyüktür. 2'şer kare işlenerek yapılır. Seccadeyi işlerken dikkatli olmak ve sayılarına dikkat etmek gerekir.

Ayrıca bu seccadeyi işlemek çok vaktinizi de almayacak. Büyük büyük işlendiği için hemen bitecektir. Her müslümanın namaz kılması farzdır. Ve her müslümanın evinde mutlaka olmazsa olmazlardan değil midir seccade? O zaman sizlerde namaz kılmak için seccade işlemeye var mısınız? Buyurun o zaman hem kolay hemde güzel bir seccade örneği... El işi modelleri, seccade modelleri, etamin seccade gibi aramaları da görebilirsiniz. Bir sonra ki örnekte görüşmek üzere. Allah'a emanet olun.

Mümin kardeşine tebessüm etmen sadakadır. İyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır. Yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadır. Yoldan taş, diken, kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır. ~ Tirmizî, Birr, 36.
"Kolay Etamin Seccade İşlemesi" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "seccade modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

2 yorum :

  1. elinize sağlık çok güzel olmuş Allah razı olsun.

    YanıtlaSil
  2. hem kolay hem güzel çabucakta biter

    YanıtlaSil

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!