19 Şubat 2014 Çarşamba

Düğmeli Cepli Yün Örgü Kazak Modeli

akıllı yün örgüsü kazak modelleri

Merhaba hanımlar, örgü modelleri ile el işlerimize devam ediyoruz. Çok şık bay ve bayan kazak modellerinden biri sizlerle. Bu kazağı örmüş olmak bile insanı mutlu etmeye yetiyor.

Seksenlerin eskitme iri metal düğmeleri ve akıllı yünün kazak üzerindeki renk harmonisi birbirine ne kadar uyumlu değil mi? Kazağı gördüğünüz gibi düz olarak ördüm. Boğazı, kolları ve altı lastik olarak örülüyor. Lastik 1 ters 1 düz olarak yapılır. Kollarını da reglan kol yaptım. Bayan triko da reglan kol kazaklarda kol kesme şeklidir. Yani koltuk altından başlayarak boğaza kadar eksilterek kesilir.

Reglan kolu kesmeye başlarken ilk başta 3 ilmek daha sonra 1 er 1 er ilmek kesilerek boğaza kadar çıkılıyor. Bu kazağı örerken model yapmadım. Çünkü akıllı yün kullandım. Kendiliğinden desenler çıkıyor ve kazağa farklı, rengarenk bir hava katıyor. Ben kazağı boğazlı ve düğmeli yapmayı tercih ettim. Sizlerde zevkinize göre boğazlı, yuvarlak yaka ve yaka yada fermuarlı yapabilirsiniz. Bir sonra ki kazak örneğinde görüşmek üzere...


ilginizi çekebilir

Son İzlenen El Işi Videosu

  • Yorumlar