Tığ Oyası Örneği 15

yeni oya modelleri

Merhaba hanımlar. Fıkır fıkır rengarenk süslemeleriyle bir tığ oyası örneği daha sizlerle bayanlar. Tığ oyası, zarafet ve ihtişamın gerçek bir örneğidir. Daha önce de söylediğim gibi birbirinden güzel iğne, tığ ve firkete oyalarını burada sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Açık kahve tonlarında tülbentimizi pembe beyaz oya örneğiyle özen ve itina ile işleyerek bu muhteşem el işi örneğimizi oluşturmuş bulunuyorum. Bu harika tasarım işlemesine sahip tülbenti hangi bayan kullanırsa kullansın, güzelliği ön plana çıkacaktır. Renklerin uyumunu oyaların üzerinde iyi inceleyin. Her ne kadar işlemesi zahmetli olsa da, kullanımı çok keyiflidir. Bu sebeple tüm tülbent oyaları çok değerlidir.

yöresel tığ oyaları

En güzel iğne, tığ, firkete oyalarını bulabileceğiniz el işi blogumda, yeni tığ oyası örneğini inceliyoruz. Canlı renklerin el işi tasarımları üzerinde uyumunu yakalamak gerçekten zor olabiliyor. Bu kişiden kişiye göre tarz ve bakış açısı arasında değişse de, bazı örnekler oluyor ki hemen hepimiz için ilgi çekici, çok güzel bir örnek diyebiliyoruz. Sadelikten detaya doğru gittiğimizde, çoğu zaman güzellik artsa da nice sade örnekler de pek çok zor modeller karşısında üstünlük sağlayabiliyor. Bu düşüncelerle umarım benim bu muhteşem tasarım olarak gördüğüm tığ oyası örneğimi beğenmişsinizdir. Bir sonraki el işi modelinde görüşme dileğiyle güzel Anadolu'nun çalışkan hanımları...

Ukbe İbnu Âmir radıyallahu anh anlatıyor: "Üzerimizde develeri gütme işi vardı, bunu sırayla yapıyorduk. Bir gün gütme nöbeti bana gelmişti. Günün sonunda develeri kıra ben çıkarıyordum. Bir gün, nöbetimden dönüşte Resulullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldim, ayakta halka hitabediyordu. Söylediklerinden şu sözlere yetiştim: "Güzelce abdest alıp, sonra iki rek'at namaz kılan ve namaza bütün ruhu ve benliği ile yönelen hiç kimse yoktur ki kendisine cennet vâcib olmasın!" Bunları işitince kendimi tutamayıp: "Bu ne güzel!'' dedim. Bu sözüm üzerine önümde duran birisi: "Az önce söylediği daha da güzeldi!'' dedi. Bu da kim? diye baktım. Meğer Ömer İbnu'I-Hattâb'mış. O, sözüne devam etti: "Seni gördüm, daha yeni geldin. Sen gelmezden önce şöyle demişti: "Sizden kim abdestini alır ve bunu en güzel şekilde yapar, sonra da: "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve Resûlühü. (Şehâdet ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed Allah'ın kulu ve Resûlüdür)" derse, kendisine cennetin sekiz kapısı da açılır; hangisinden isterse oradan cennete girer." ~ Ebu Davud, Taharet 65, (169); Tirmizi, Taharet, 41, (55).

Örneğimizi yapılış videosu ile detaylıca inceleyelim.

"Tığ Oyası Örneği 15" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "nasil yapilir videolari" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

6 yorum :

 1. Blogunuzdaki fotoğraflar çok net olduğu için rahatlıkla örnek çıkartılabiliyor. Çok teşekkürler Nuray hanım.

  YanıtlaSil
 2. Renkleriyle çok güzel bir el işi tığ oyası örneği paylaşmışsınız teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Elinize sağlık çok güzel bir blog hazırlamışsınız. Bu tığ oyanızı da çok beğendim. Bolu'dan Selamlar.

  YanıtlaSil
 4. ust sırasını nasıl yapıyosunuz acaba cok begendım bu ornegı yardımcı olur musunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Logomuzu gördüğünüz bütün el işi konularının nasıl yapılır videolarını sizlere sunma gayretindeyiz. Elimizdeki tüm modelleri yayınladıktan sonra inşallah jer birinin nasıl yapıldığına dair açıklamalı videolara burada yer vereceğiz. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

   Sil
 5. I have enjoyed the edges that you have created. I would enjoy seeing you doing a sample of the edges that you post to your channel. This type of lace is almost unknown here in the United States. I discovered this beautiful form of needle art while stationed in Turkey. Thank you.

  YanıtlaSil

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!