Rokoko İşlemeli Havlu Modeli

rokoko havlu tasarım modelleri

Rokoko, barok stilinden sonra ortaya çıkan, ancak barok stilinden daha ince, daha zarif ve daha düzgün bir yapıya sahip olması ile bilinir. Süslemelerde klasik stilin tekrar gün yüzüne çıkmasından sonra rokoko, her ne kadar eskiyi çağrıştırsa da günümüz ve geleceğe ışık tutan zarif yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Bu el işi havlu süslemesinde tercih ettiğimiz rokoko stili, işleme ve süslemelerde muhteşem dokulu tasarımlar ortaya koymaya yarıyor.

Rokoko işlemeli havlu örneklerimizden, bir yenisini daha havlu kenarı örnekleri bölümümüzde çeyiz sandığımıza ekliyorum hanımlar. Bugün rengarenk rokoko işlemeli havlu örneği modelimizi inceleyeceğiz. Serbest bir çalışma ürünü olan bu örneğimiz, her çeyiz sandığında mutlaka olmalı. Rokoko işlemeli havlu modelimize başlarken önce desen havlu üzerine kurşun kalem ile hafifçe çizilir. Çiçeklerin, yaprakların renkleri birbirine uyumlu bir şekilde seçilir ve 8 numara iple işlenmektedir. Yöresel havlu örneğimiz, Karadeniz dolaylarından daha çok Rize ve çevresinde sık görülmektedir. Karadeniz`in çizgisini Anadolu'nun bu enfes el işlerinde görmek mümkün. Dolayısıyla el işine baktığınızda, bir Anadolu kadınının işlediğini açıkça anlayabiliriz. Haroşa havlu modellerinde, rokoko havlu, havlu işleme, tasarım modelleri gibi aramalarda bulabilirsiniz. Çok daha fazla el işi örneğinde görüşmek üzere, kandiliniz mübarek olsun.

2/Konu hakkında ne düşünüyorsun?

  1. Eline sağlık canım hepsi birbirinden güzel modeller. Ama en çok bu hoşuma gitti.

    YanıtlayınSil
  2. Çok güzel tasarlanmış. Sadelik ve şıklık bir arada. Bayıldım. Abartılı olan modelleri sevmiyorum. Renk uyumları özellikle çok iyi.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski