Rokoko İşlemeli Havlu Modeli

rokoko havlu tasarım modelleri

Rokoko, barok stilinden sonra ortaya çıkan, ancak barok stilinden daha ince, daha zarif ve daha düzgün bir yapıya sahip olması ile bilinir. Süslemelerde klasik stilin tekrar gün yüzüne çıkmasından sonra rokoko, her ne kadar eskiyi çağrıştırsa da günümüz ve geleceğe ışık tutan zarif yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Bu el işi havlu süslemesinde tercih ettiğimiz rokoko stili, işleme ve süslemelerde muhteşem dokulu tasarımlar ortaya koymaya yarıyor.

Rokoko işlemeli havlu örneklerimizden, bir yenisini daha havlu kenarı örnekleri bölümümüzde çeyiz sandığımıza ekliyorum hanımlar. Bugün rengarenk rokoko işlemeli havlu örneği modelimizi inceleyeceğiz. Serbest bir çalışma ürünü olan bu örneğimiz, her çeyiz sandığında mutlaka olmalı. Rokoko işlemeli havlu modelimize başlarken önce desen havlu üzerine kurşun kalem ile hafifçe çizilir. Çiçeklerin, yaprakların renkleri birbirine uyumlu bir şekilde seçilir ve 8 numara iple işlenmektedir. Yöresel havlu örneğimiz, Karadeniz dolaylarından daha çok Rize ve çevresinde sık görülmektedir. Karadeniz`in çizgisini Anadolu'nun bu enfes el işlerinde görmek mümkün. Dolayısıyla el işine baktığınızda, bir Anadolu kadınının işlediğini açıkça anlayabiliriz. Haroşa havlu modellerinde, rokoko havlu, havlu işleme, tasarım modelleri gibi aramalarda bulabilirsiniz. Çok daha fazla el işi örneğinde görüşmek üzere, kandiliniz mübarek olsun.

Birbirinize buğuz etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize arka çevirmeyin; Ey Allah'ın kulları, kardeş olun. Bir müslümana, üç günden fazla din kardeşi ile dargın durması helal olmaz. ~ Buhârî, Edeb, 57, 58.
"Rokoko İşlemeli Havlu Modeli" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "havlu kenari ornekleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

Hiç yorum yok

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!