Lila Renkli Yün Patik Örneği

Lila ve siyahın ahenkli buluşması bu patik örneğimizde gerçekleşti. El işi örneklerine devam ederken, ne yayınlasam bu sefer diye düşünürken, bu güzelim lila rengi beni yayınlamaya ikna etti. Doğrusu artık bahar aylarındayız, ancak bunun sonbaharı ve kışı da var deyip paylaşmak istedim. Öyle ki, desenlerin birbiriyle uyumunu patik örneğinde ayarlamak hiçte zor değil. Sıkılmadan haftada bir çift yün patik işlemesi örebilirsiniz. El sanatlarının farklı bir dalı olmasının yanında, çokta yararlı bir el işi örneğidir. Temiz kullandığınız vakit, uzun süre sizi idare edebilecek dayanıklılığa da sahiptir. Öyle bildiğimiz triko çoraplar gibi değil, belki de kış mevsimini bile çıkartabilirsiniz. Yinede iki çift patik bir kış için fazla sayılmaz. Yöresel patik örneklerinden daha birçok çeşit paylaşacağımı da bilmenizi isterim. Güzel yurdumun maharetli hanımları, hepinize sağlıklı ve el işi dolu günler dilerim.

Hz. Enes (r.a.) anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim güzel bir şekilde abdest alır, müslüman kardeşine, sevap düşüncesiyle hasta ziyaretinde bulunursa, cehennemden yetmiş yıllık yürüme mesafesi uzaklaştırılır." Sabit dedi ki: "Ey Ebu Hamza, harîf nedir? diye Enes'ten sordum. Bana: "Yıl!" diye cevap verdi." ~ Ebu Davud, Cenaiz 7, (3098).
Çok güzel işlenmiş harika tasarımlarda yün çoraplar Kadınlar için diz altı örgü çoraplar renkli kalın köylü kadın yünden ayak çorapları lila renkli yumusacik patik ornegi
"Lila Renkli Yün Patik Örneği" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "patik modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

Hiç yorum yok

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!