Kırmızı Başlıklı Kız Çocuğu Havlu İşlemesi

El işi havlu işlemeleri çeyizlik modellerin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Büyük annesine yemek götüren, kırmızı başlıklı kız havlusunu görünce çok hoşuma gitti. Hiç düşünmeden onu satın aldım. Çocukluğumdan beri masallarda dinlediğim küçük kızı hayallerime göre işleyebilecektim. Nakışın her türlüsünü bilmiş olmak çok işime yarıyor. Daha üretken oluyor insan... Zincir ya da sap işinden başka bir şey olmazdı buna. Renkleri ayarlayıp nereye ne renk işleyebileceğimi düşünüp elimdeki iplerle başladım zincir işi yapmaya. İşledikçe çok hoşuma gitti. Sizinde elinizde kırmızı başlıklı kız çocuğu havlusu olması önemli değil. İşlenebilecek değişik örneklerde havlularınız var ise bunları hem sade hemde renk cümbüşü içinde işleyebilirsiniz. Göreceksiniz işledikçe sizinde hoşunuza gidecek. Bir şeyleri başarmanın zevkine varacaksınız. New design towels ve towels for kids benzeri aramalar da dünya çapında diğer havlu kenarı modellerini keşfetmenizi sağlayabilir.

Hz. Ali radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Cennette birtakım odalar vardır. Dışları içlerinden, içleri de dışlarından görülür." Bunu işiten bir bedevi ayağa kalkıp: "Bu odalar kimlere ait ey Allah'ın Resulü?" diye sordu. Aleyhissalatu vesselam: "Sözü güzel yapan, yemek yediren, oruca devam eden, gece herkes uyurken namaz kılan kimselere ait!" buyurdu." ~ Tirmizi, Birr 53, (1985).
Kirmizi baslikli kiz cocuk havlu cicek bahcesi kiz cocuk havlu modeli islemesi

Hanımlar birde 8 numara ip kullanmanızı tavsiye ederim. Haydi hanımlar eller iğnelere uzansın bakalım. Sitemde gördüğünüz bu işler hem ruhunuzu hem de beyninizi dinlendirecek. Depresyon diye bir şeyiniz kalmayacak. İğne zincir işi olması bu el işi örneğini ayrı bir öneme sahip kılıyor. İşledikçe bana hak vereceksiniz. Kaliteli el işi malzemeleriyle ortaya çok daha güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz. Bugün yapılan tüm işleme ve desenlerin geçmişten günümüze bir değişime uğradığını görebiliriz. Çocuklarınızın çeyizlik el işi sandığına, bu muhteşem havlu örneğinden koymayı sakın unutmayın. İzmir'den tüm el işi dostlarıma, kucak dolusu sevgilerle. Beni takip etmeye devam edin. Kolay gelsin...

kiz cocugu havlu islemeleri ornek cikartmalik havlu islemesi kirmizi baslikli kiz cocuk havlusu nasil yapilir
"Kırmızı Başlıklı Kız Çocuğu Havlu İşlemesi" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "havlu kenari ornekleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

ilginizi çekebilir...


Hepsi bu kadar!

Hiç yorum yok

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!