Mavi Boncuklu Tülbent Oyası Örneği

oya nasıl yapılır

Masmavi boncuklarla süslenmiş el işi oya örneği ile devam ediyoruz hanımlar. Boncukların güzelliği el işimize yansıyor. Bir bahar havası ve yine güzel bir el işi örneğiyle daha karşınızdayım el işi dostları. Havanın ısındığı şu günlerde, cıvıl cıvıl örnekler paylaşmak istiyorum hanımlar. Kesinlikle her el işi örneğinde dediğim gibi, büyük uğraş gerektirir bu işler. Allah hepimize sabır versin. Bu örneği eli alışkın olan kişilerin birkaç saatte yapması mümkün. Yinede ilk defa yapanların uzun zamanınızı alacaktır. Şimdi sizlere boncuklu tülbentin yapılışından bahsetmek istiyorum. Bu boncuk oyasına başlamadan önce tülbentlerin ipleri çekilir. Daha sonra iplerin bir kısmı bir araya toplanıp boncuk geçirilir ve düğüm atılır. Çok güzel bir model ve kesinlikle çeyiz sandığınıza eklemelisiniz kızlar. Kenarlarındaki boncukları, seçtiğiniz tülbent örneğinden farklı da yapabilirsiniz. Ya da düz, sade tülbente renkli renkli boncuklarda kullanabilirsiniz. Farklı açılardan boncuk örneğimizi inceleyelim. Bir sonraki modelimizde görüşmek dileğiyle...

İki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz; Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz. ~ Tirmizî, Fedâilü’l-Cihâd, 12.
"Mavi Boncuklu Tülbent Oyası Örneği" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "oya modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

Hiç yorum yok

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!