Kolalı İğne Oyası Modeli

Merhaba hanımlar, kolalı bir iğne oyası ile, bugün mor ve sarı renklerin beyaz üzerinde küçük küçük iğne oyalarına dönüşmesini göreceğiz. İğne oyasının biz kadınlar için günlük hayatta yeri çok önemlidir. Yeni başlayanlar için elbette durum biraz karışık görünebilir. Ancak sanıldığı kadar zor bir el işi örneği değildir. Yapılışı oldukça zevkli, renklerin motifler üzerinde duruşu çok güzel. Ev hanımlarının gözdesi, el emeği göz nuru tülbent örneğini sizde çok seveceksiniz. Kadınlar arasında konuşulan en önemli konulardan biridir el işi. Eğer siz de yeni bir model arıyorsanız, doğru yerdesiniz demektir. Çünkü burada en güzel iğne, tığ ve tülbent oyalarını bulabileceksiniz. Üçgen motifler şeklinde yapılan motifler tamamen iğne oyasıdır. Tülbentin dibine zürafa yapılır. Daha sonra aralıklarla küçük küçük tek tek yapılan iğne oyaları tutturulur ve ortaya zarif bir kolalı iğne oyası tülbent örneği çıkar. Gelinlik kızların çeyizlik örneklerine eklemek isteyeceği çok güzel iğne oyası modellerinden biridir. Kolalı iğne oyası örneğimi ve diğer çeyizlik modellerimi konu komşunuza da söyleyebilir ve ziyaret edebilirsiniz. Şimdi değişik şekillerde örneğimizi inceleyelim.

Hz. Büreyde radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Karanlıkta mescide gidenlere Kıyamet günü tam bir nura kavuşacaklarını müjdele!" ~ Ebu Davud, Salat 50, (561); Tirmizi, Salat 165, (223).
igne oyalarim kolali igne oyasi ornegi kolali oya modeli nasil yapilir
"Kolalı İğne Oyası Modeli" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "oya modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

Hiç yorum yok

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!