Boncuklu Sarı Kırmızı İğne Oyası

El emeği göz nuru muhteşem bir boncuklu iğne oyası örneğinden merhaba hanımlar. İğne ve tığ oyalarının her kadın için hayatında önemli bir yeri mutlaka vardır. Az yada çok mutlaka bir vakit harcamışızdır. Kenarlarına işlediğimiz her oya, onunla birlikte geçirdiğimiz zamanı gösterir aslında. Sarı ve kırmızı renkleriyle peşi sıra birbirini takip eden bu süslü motifler, her bayana ayrı bir güzellik ve zarafet katacaktır. Hele bir de siyah üzerine işlenen o canım oyalar yok mu. Bende şöyle bir örtsem dedirtir kendisine bakanlara. Özenle ve sabırla işlenmiş oyalar, çeyiz sandığımıza ekleyeceğimiz modelimiz üzerinde nasıl da güzel duruyor değil mi? Farklı açılardan modelimizi inceleyelim. Karadeniz yöresine ait oya tekniklerinin bol miktarda kullandığım bu boncuk oyası örneğimizi umarım beğenmişsinizdir. Bir sonraki el işi örneğimizde görüşmek üzere hanımlar...

igne ve tig oyalarina farkli bir bakis acisi
Muaz İbnu Cebel (r.a.) anlatıyor: "Bir seferde Resûlullah'la beraberdik. Bir gün yakınına tesadüf ettim ve beraber yürüdük. "Ey Allah'ın Resûlü, dedim. Beni cehennemden uzaklaştırıp cennete sokacak bir amel söyle!" "Mühim bir şey sordun. Bu, Allah'ın kolaylık nasib ettiği kimseye kolaydır; Allah'a ibadet eder, Ona hiçbir şeyi ortak koşmazsın, namaz kılarsın, zekât verirsin, ramazan orucunu tutarsın, Beytullah'a hacc yaparsın!" buyurdular ve devamla: "Sana hayır kapılarını göstereyim mi?" dediler. "Evet, ey Allah'ın Resûlü" dedim. "Oruç cehenneme perdedir; sadaka hataları yok eder, tıpkı suyun ateşi yok etmesi gibi. Kişinin geceleyin kıldığı namaz salihlerin şiarıdır" buyurdular ve şu ayeti okudular. (Mealen): "Onlar ibadet etmek için gece vakti yataklarından kalkar, Rablerinin azabından korkarak ve rahmetini ümid ederek O'na dua ederler. Kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeyden de bağışta bulunurlar" (Secde 16) Sonra sordu: "Bu din işinin başını, direğini ve zirvesini sana haber vereyim mi?" "Evet, ey Allah'ın Resûlü!" dedim. "Dinle öyleyse" buyurdu ve açıkladı: "Bu dinin başı İslâm'dır, direği namazdır, zirvesi cihâddır!" Sonra şöyle devam buyurdu: "Sana bütün bunları tamamlayan baş amili haber vereyim mi?" "Evet ey Allah'ın Resûlü!" dedim. "Şuna sahip ol!" dedi ve eliyle diline işaret etti. Ben tekrar sordum: "Ey Allah'ın Resûlü! Biz konuştuklarımızdan sorumlu mu olacağız?" "Anasız kalasıca Muâz! İnsanları yüzlerinin üstüne veya burunlarının üstüne dedi. Ateşe atan, dilleriyle kazandıklarından başka bir şey midir?" buyurdular." ~ Tirmizi, İman 8, (2619).
ornek cikartmak icin hazirlanmis igne oyalari
"Boncuklu Sarı Kırmızı İğne Oyası" hakkında yorum yazmak ister misin?
Dilerseniz "oya modelleri" kategori bağlantısını, yer imlerinize ekleyerek, site içi hiyerarşisinde zaman harcamadan güncel konulara ulaşabilir yada sosyal medya hesabınızda imleyebilirsiniz.

Başka neler var?

Son İzlenen El Işi Videosu

Hiç yorum yok

Türkçe'nin doğru kullanıldığı, ilgili konu ile alakalı yorumlar öncelikli olarak yayınlanır.
Yorumlarınızda; <b>, <i>, <a> gibi temel Html etiketlerini kullanabilirsiniz.
Yorumlarınızda; Url adresi belirtirken lütfen başına http:// protokolünü koymayı unutmayın!